Bielizna nocna i odzież z jedwabiu naturalnego

Polski producent

BILQUIS: Marka dla Wymagających Kobiet

W jaki sposób bezpiecznie prać i prasować jedwab?

Jedwab jest bardzo delikatną tkaniną. Aby chronić włókna, najlepiej prać go ręcznie w zimnej wodzie z dodatkiem łagodnego detergentu. Po praniu należy położyć ubranie na płasko do wyschnięcia. Odradzane jest wykręcanie jedwabnej odzieży i dodatków. Podczas prasowania należy używać niskiego ustawienia temperatury i przykryć tkaninę cienką szmatką.

Jak prać jedwab?

Przy odpowiedniej pielęgnacji jedwabne ubrania mogą pozostać miękkie i piękne przez wiele lat. Przede wszystkim nie zaleca się prania jedwabnych ubrań w pralce. Lepszym rozwiązaniem jest krótkie pranie ręczne w letniej wodzie. Optymalna temperatura wody nie powinna wówczas przekraczać 30 stopni. Obowiązuje również zasada, zgodnie z którą im ciemniejszy jedwab, tym niższą temperaturę powinno się stosować. W czasie prania bielizny z jedwabiu oraz jedwabnych ubrań należy zrezygnować z szorowania, tarcia oraz wykręcania materiału. Nie wolno stosować agresywnych środków piorących i wybielaczy.

Jedwabną odzież i jedwabne akcesoria damskie najlepiej odświeżać w delikatnym płynie, mydle lub naturalnym szamponie do włosów. Po dokładnym spłukaniu przystępujemy do procesu suszenia. Najlepszym sposobem na suszenie jedwabiu jest powieszenie go na wieszaku, lub rozłożenie na płasko. Odradzamy pozostawianie odzieży w pełnym słońcu, które może powodować przebarwienia.

Jak prasować jedwab?

Prasowanie odzieży z jedwabiu powinno odbywać się przy niskiej temperaturze. Najlepszym sposobem jest zastosowanie żelazka parowego. Przed przystąpieniem do prasowania należy wysuszyć odzież na płasko lub na wieszaku, by zminimalizować ilość zagnieceń na materiale.

Tkaninę warto przewrócić na lewą stronę, można na niej położyć bawełniany kawałek materiału. Dzięki temu delikatny materiał zostanie zabezpieczony przed przypaleniem.