Bielizna nocna i odzież z jedwabiu naturalnego

Polski producent

BILQUIS: Marka dla Wymagających Kobiet

Co oznacza, że jedwab jest higroskopijny? Dlaczego to zaleta?

Jedwab naturalny jest jednym z najbardziej luksusowych materiałów na świecie. Prezentuje się niezwykle szykownie, jest delikatny i przyjemny w dotyku, a jednocześnie wyjątkowo wytrzymały. Wyróżniają go przy tym liczne właściwości, które istotnie wpływają na wygodę noszenia jedwabnych ubrań. Materiał jest hipoalergiczny, przez co nie wywołuje podrażnień skóry. Przyjemnie otula ciało, a jednocześnie gwarantuje komfort termiczny. Mówi się też, że ma właściwości higroskopijne. Co to oznacza i jakie korzyści daje? Sprawdźmy!

Co kryje się pod pojęciem higroskopijności jedwabiu?

Higroskopijność to cecha, która wskazuje na zdolność do pochłaniania wilgoci. W taki sam sposób interpretuje się tę właściwość w odniesieniu do jedwabiu. Higroskopijność jedwabnych ubrań oznacza, że pochłaniają one wilgoć z otoczenia. Dzięki temu zapewniają maksymalny komfort termiczny. Jedwab niejako dostosowuje się do panujących warunków. Przez to doskonale sprawdza się zarówno latem w czasie upałów, jak i zimą, gdy panują niskie temperatury. Materiał przepuszcza powietrze oraz wchłania pot. W ten sposób eliminuje nieprzyjemne uczucie noszenia mokrych ubrań, które przyklejają się do ciała. Jednocześnie jednak absorpcja wilgoci nie wpływa na zwiększenie jego masy. Jedwab przez cały czas pozostaje lekki i przyjemny w dotyku.

Właściwości higroskopijne mają znaczenie przy wyborze wszystkich ubrań, niemniej szczególnie ważne są np. przy zakupie kompletów do spania. Jedwabne koszule nocne czy haleczki do spania są wygodne, a przy tym zapewniają komfort w czasie snu niezależnie od panującej temperatury. Zdolność do pochłaniania wilgoci ściśle wiąże się też z utrzymywaniem odpowiedniej temperatury ciała. Jedwab gwarantuje przyjemne uczucie chłodu podczas upałów, a zimą ogrzewa ciało. Jest zatem materiałem uniwersalnym, który spełnia swoje funkcje niezależnie od pory roku. Oprócz tego, że doskonale się prezentuje, jest przede wszystkim wyjątkowo praktyczny. Ze względu na tak liczne zalety jego popularność wcale nie dziwi.