Bielizna nocna i odzież z jedwabiu naturalnego

Polski producent

Dlaczego warto wybrać opaskę na oczy z jedwabiu?

Problemy z zasypianiem mogą mieć różne przyczyny. Zmiana miejsca, stres czy niewygodny materac to tylko część z nich. Częstym powodem kłopotów z zaśnięciem jest również niewystarczające zaciemnienie pomieszczenia. Aby go rozwiązać, zazwyczaj montuje się osłony okienny takie jak np. rolety czy żaluzje. Okazuje się jednak, że problem ze zbyt jasnym światłem w sypialni można wyeliminować, inwestując w opaskę na oczy. Obecnie na rynku największym uznaniem cieszą się te, które wykonuje się z naturalnego jedwabiu. Co przemawia na ich korzyść? O tym, jakie są zalety stosowania jedwabnych opasek na oczy, piszemy poniżej.

Zalety stosowania jedwabnych opasek na oczy

Jedwabne opaski na oczy przede wszystkim wyróżniają się elegancką estetyką. Jedwab od lat uznaje się za luksusowy materiał, który świadczy o niebanalnym guście i dodaje szyku. W przypadku opasek do spania ich wygląd, choć ważny, nie jest jednak najważniejszy. Największą zaletą jedwabnych opasek na oczy jest ich pozytywny wpływ na skórę. Naturalny jedwab jest hipoalergiczny i nie wywołuje podrażnień. Materiał w przeciwieństwie do bawełnianych poszewek na poduszki nie odkształca się na twarzy. Udowodniono, że kontakt z jedwabiem spowalnia też proces starzenia się skóry. Inwestując w jedwabną opaskę na oczy, chroni się więc delikatną skórę wokół oczu oraz redukuje powstawanie zmarszczek.

Jedwab przepuszcza też powietrze, przez co opaski pozwalają skórze oddychać i gwarantują właściwy komfort termiczny. Twarz pod opaską się nie poci, a elastyczna gumka nie uciska i nie powoduje dyskomfortu. Atutem jedwabnych opasek do spania jest również to, że eliminują powstawanie obrzęków wokół oczu. Jedwab wpływa także korzystnie na cyrkulację krwi i limfy. Stosowanie każdej nocy jedwabnych opasek do spania sprawia, że rano twarz jest pozbawiona śladów zmęczenia i wygląda świeżo. Oprócz tego warto też wspomnieć o tym, że jedwabne opaski skutecznie blokują światło i idealnie przylegają do twarzy nawet podczas spania na boku. Dzięki temu w każdej pozycji zapewniają skuteczne zaciemnienie, co z kolei przekłada się na jakość snu.