Bielizna nocna i odzież z jedwabiu naturalnego

Polski producent

BILQUIS: Marka dla Wymagających Kobiet

Dlaczego warto wybierać akcesoria z jedwabiu?

Jedwab to materiał, który kojarzy się z delikatnością i zmysłowością. Jedwabne ubrania są eleganckie i wbrew pozorom bardzo praktyczne. Jedwab jest odporny na zniszczenia oraz się nie gniecie. Ponadto przez to, że jest gęsto tkany, nie gromadzi kurzu i bakterii, przez co nie wywołuje alergii i nie podrażnia skóry. Co ważne, nie opina ciała, ale podkreśla atuty sylwetki, dlatego nie dziwi szczególnie duża popularność jedwabnej bielizny. Poza bielizną, sukienkami i innymi elementami odzieży z jedwabiu produkuje się także różne akcesoria. Dlaczego warto stawiać na akcesoria jedwabne? O tym piszemy poniżej.

Jedwabne akcesoria – co przemawia za ich zakupem?

Opaski i gumki do włosów to jedne z najpopularniejszych akcesoriów jedwabnych. Za ich uznaniem przemawia przede wszystkim ich lekkość i delikatność. Jedwabne gumki i opaski do włosów nie niszczą kosmyków oraz ich nie opinają. Ze względu na to, że delikatnie otulają pasma, nie obciążając ich, szczególnie dedykuje się je posiadaczkom kruchych i łamliwych włosów. Ponadto jedwabne gumki to doskonałe rozwiązanie dla kobiet, których włosy mają tendencję do puszenia się. Jedwab zapobiega elektryzowaniu oraz plątaniu się kosmyków. Co więcej, oprócz tego, że dobrze się prezentuje, pomaga też pielęgnować włosy.

Za równie popularne akcesoria jedwabne uznaje się opaski na oczy. Największą ich zaletą jest to, że nie opinają twarzy. Dzięki temu nie obciążają skóry oraz nie powodują podrażnień. Co ważne, udowodniono też, że jedwab działa na skórę kojąco i hamuje powstawanie zmarszczek. Stosowanie jedwabnych opasek na oczy jest zatem gwarancją wypoczętej i pełnej blasku cery tuż po przebudzeniu. Dodatkowo jedwab przepuszcza powietrze i wchłania wilgoć, co sprawia, że zapewnia właściwy komfort termiczny niezależnie od pory roku. Poza jedwabnymi opaskami na oczy i akcesoriami do włosów zainteresowaniem kobiet cieszą się też jedwabne chusty. W tym przypadku za ich wyborem przemawia delikatność, hipoalergiczność oraz wysoka estetyka, która sprawia, że nie można przejść obok nich obojętnie.